Kuracja uzębienia

Diagnostyka i kuracja schorzeń stomatologicznych niekoniecznie musi być bardzo trudna. Przede wszystkim warto jest zatroszczyć się o higienę własnej jamy ustnej. Każdy stomatolog szczecin powinien być odwiedzony przynajmniej raz na pół roku- prowadząc tak zakrojoną profilaktykę mamy wysoką szansę na to, że nasz uśmiech pozostanie piękny i zdrowy. Niestety, ale coraz częściej zaniedbujemy zęby, pęd życia, a także niezdrowe jedzenie wcale nie poprawiają stanu naszego uzębienia. Często nie leczymy zębów i nie dbamy o nie.

Zamiast tego, wolimy zrobić zabieg kosmetyczny, powiedzmy wybielanie zębów raz na jakiś czas- wydaje nam się wtedy, że mamy spokój, jednakże nie pisze się to tak wcale kolorowo. Nasze uzębienie przy braku higieny i stosowaniu zabiegów kosmetycznych ulega znacznemu osłabieniu, co niestety skutkuje wyższym prawdopodobieństwem zachorowania na próchnicę oraz schorzenia przyzębia. Dużym problemem stała się paradontoza, która jest główną przyczyną utraty zębów przez osoby powyżej 40 roku życia. Można walczyć z tego typu schorzeniami- wystarczy odpowiednio prowadzona higiena jamy ustnej z wykorzystaniem dobrej pasty do zębów i płynów do płukania jamy ustnej.

Jak znaleźć dobry gabinet?

mycie zębówPodobnie gabinet stomatologiczny szczecin powinien być przez nas częściej odwiedzany, nawet wtedy, gdy nie narzekamy na żadne dolegliwości ze strony naszych zębów. Leczenie uzębienia w zaawansowanym stadium próchnicy jest długotrwałe, trudniejsze i o wiele bardziej kosztowne, niż bieżące leczenie powstałych ubytków i zapobieganie chorobom zębów. W zasadzie każdy dentysta teraz alarmuje- coraz więcej dzieci z powodu braku prowadzenia odpowiedniej higieny i profilaktyki cierpi na próchnicę. Problem dostrzegają też pediatrzy, którzy są bardzo mocno zaniepokojeni fatalnym stanem uzębienia u maluchów.

Doszło do pewnego przewartościowania- decydujemy się na wybielanie zębów szczecin, nie myjąc w ogóle zębów. Są jeszcze inne kuriozalne sytuacje- otóż zdarza się, że dentysta szczecin przyjmuje młodych pacjentów, którzy zgłaszają chęć usunięcia zdrowego uzębienia i za-implantowanie ich, gdyż twierdzą, że nie mają czasu, ani pieniędzy na prowadzenie profilaktyki i leczenia naturalnego uzębienia! Jest to naprawdę dziwne- większą rangę pacjenci przywiązują do wyglądu, niż zdrowia, co zresztą bardzo negatywnie się odbija w efekcie na całym ustroju. Często zaawansowaną próchnicę rozpoznaje ortodonta szczecin, który przyjmuje pacjenta pragnącego prostować zęby. Ortodonci odsyłają wtedy do specjalisty endodoncji, gdyż nie mogą podjąć korekty ustawienia zębów.