Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Przy poszukiwaniu idealnej szczoteczki elektrycznej do zębów należy kierować się kilkoma czynnikami. Manualna szczoteczka do zębów posiada różne tekstury i kształty włosia. Taka sama sytuacja występuje w przypadku elektrycznej szczoteczki. Możesz wybierać miękkim i średnim włosiem, w zależności od tego, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najbardziej komfortowe. Większość stomatologów zaleca główkę z miękkim włosiem, jeśli masz wrażliwe zęby i dziąsła. Z drugiej strony niektórzy ludzie uważają, że średnie włosie może lepiej usunąć płytkę nazębną.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

mycie zębówMożesz wybierać pomiędzy szczotkami z okrągłą lub podłużną główką, a szczoteczka do zębów może mieć włosie o różnej długości, aby pomóc lepiej wymyć miejsca między zębami i wzdłuż linii dziąseł. Elektryczna szczoteczka do zębów oferuje różne prędkości i poziom nacisku. Dla głębszego czyszczenia możesz wybrać szybszą i mocniejszą oscylację. Jeśli natomiast masz wrażliwe dziąsła możesz wybrać miękki i wolniejszy tryb. Najlepsza elektryczna szczoteczka do zębów ma opcję tworzenia niestandardowych trybów, które są idealne dla Ciebie.

Większość szczoteczek elektrycznych wyposażonych jest w wiele funkcji dla większej wygody i zwiększonej funkcjonalności. Na przykład wiele z nich ma zegar, aby pomóc nam szczotkować zęby przez pełne dwie minuty. Niektóre mają nawet sygnał dźwiękowy w odstępach 30-sekundowych, dzięki czemu można myć różne ćwiartki ust w tym samym czasie, a tym samym zapewnić sobie równomierne odświeżenie. Wiele szczoteczek elektrycznych ma również akcesoria podróżne, dzięki czemu można z łatwością zabrać swoją elektryczną szczoteczkę do zębów, gdziekolwiek będziesz.

Akcesoria do mycia zębów

Do tych przydatnych akcesoriów podróżnych można zaliczyć przede wszystkim przenośne ładowarki. Niektóre szczoteczki mogą też posiadać kilka dodatkowych główek, które Ci wystarczą na sześć-dziewięć miesięcy. Po wyczerpaniu, można zakupić dodatkowe końcówki do szczoteczek oddzielnie. Jak widzisz elektryczna szczoteczka do zębów może być dobrym pomysłem. Obojętnie czy chcesz poprawić swój stan zdrowia jamy ustnej czy po prostu lepiej myć zęby, elektryczna szczoteczka do zębów może pomóc Ci zrobić i jedno i drugie.

Takie szczoteczki kosztują znacznie więcej niż szczoteczki manualne, ale prawdopodobnie okaże się, że inwestycja była tego warta. Zaoszczędzisz przede wszystkim na kosztownych wizytach u stomatologa. Na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty. Elektrycznych szczoteczek możesz szukać m.in. w lokalnych drogeriach i aptekach. Może więc warto zaryzykować?