Poradnik dla rzucających papierosy

Pytania przy rzucaniu palenia pojawiają się zawsze. W czasie kiedy chcemy rzucić palenie papierosów, bardzo ważna jest sama motywacja oraz samozaparcie i chęć zdobycia celu. Nie wystarczy jednak powiedzieć sobie „rzucam palenie!”. W większości przypadków takie stwierdzenie nie wystarcza. Potrzeba czegoś więcej aby rzeczywiście rzucanie palenia było skuteczne. Bardzo ważne jest to stwierdzenie ponieważ oznacza, że chcemy coś zmienić w swoim życiu i chcemy dokonać zmian. Jednak aby rzeczywiście przystąpić do rzucenia palenia potrzeba jeszcze pytania jak rzucić palenie?!

Wybór środków wspomagających

Wiele osób sięga po środki wspomagające rzucanie palenia, przede wszystkim jednak trzeba zastanowić się nad tym w jakie są metody rzucania palenia. Kiedy już je poznamy, rzucanie palenia będzie dla nas o wiele łatwiejsze. Kiedy postanawiamy przystąpić do tego procesu musimy zadać sobie kilka pytań, które pozwolą nam na rzucenie palenia w znacznie szybszy i łatwiejszy sposób. Jednym z najważniejszych i pierwszych pytań, jakie powinniśmy sobie zadać to to, ile czasu palimy papierosy. Jedni palą rok, inni dwa lata a inny powyżej dwudziestu lat. Niezależnie od tego, ile czasu jesteśmy palaczami, musimy mieć bardzo silną wolę aby ten proces przerwać.

Ile palisz?

papierosyKolejnym pytaniem, jakie musimy sobie zadać to pytanie odnoszące się do tego ile papierosów palimy dziennie. Osoby, które palą mniej papierosów w ciągu dnia będą miały o wiele prościej zrezygnować z palenia i będą mogły szybciej ograniczyć palenie. Rzucając palenie papierosów powinniśmy również pomyśleć o tym dlaczego chcemy rzucić palenie i jak bardzo chcemy to zrobić. Podczas przystąpienia do rzucania palenia warto określi również co daje nam palenie i jak czujemy się po zapaleniu papierosa. Ważne jest również, żebyśmy określili jakie pozytywne skutki może nieść za sobą rzucenie palenia i co może to zmienić w naszym życiu. W ten sposób nasza motywacja do zakończenia palenia papierosów będzie znacznie wyższa.

Dlaczego rzucić palenie?

Dzięki przygotowaniu takich pytań i odpowiedzi na nie, jesteśmy w stanie nie tylko rzucić palenia ale przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego jak negatywnie papierosy wpłynęły na nasze życie i co może się zmienić kiedy przestaniemy je palić. Bardzo ważne jest również aby przygotować sobie rozpiskę ilości spalonych papierosów i długość czasu kiedy je paliliśmy. Wtedy możemy obliczyć ile pieniędzy wydaliśmy na papierosy i zobaczyć ile pieniędzy straciliśmy. To dla wielu osób jest pierwszy szok, który powoduje jeszcze większą motywację do zmienienia swoich nawyków.