Zasady działania naprawy gwarancyjnej Xiaomi

Jeśli chociaż raz sam kupowałeś sprzęt Xiaomi w oficjalnym sklepie tej marki, wiesz bardzo dobrze, że za każdym razem do zakupu dołącza ci ona kartę gwarancyjną. Ostatnio też ją dostałeś, więc teraz bez obaw codziennie korzystasz z nowego smartfona czy inteligentnego odkurzacza, wiedząc, że w razie wypadku oddasz go do darmowej naprawy gwarancyjnej. Czy jednak sklep Xiaomi za każdym razem ją dla ciebie wykona?

 

Kiedy tak, a kiedy nie?

 

Oczywiście nie każda wada produktu będzie podlegać gwarancji, bo gdyby tak było, cwani klienci marki xiaomi sami uszkadzaliby swoje produkty w momencie, w którym przestałyby im się one podobać. Firma Xiaomi wzięła to oczywiście pod uwagę, dlatego zastrzegła sobie prawo do odmówienia wykonania naprawy w momencie, gdy wada twojego telefonu nastąpi z twojej winy. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne są właśnie takimi wadami, więc jeśli zdarzy ci się zalać telefon lub niechcący go upuścić i tym samym stłuc bądź złamać, nawet nie masz co wysyłać wniosku do siedziby Xiaomi. Nie rób tego również w sytuacji, gdy awaria będzie wynikać z twojego niewłaściwego użytkowania. Oczywiście mógłbyś tutaj starać się trochę pooszukiwać, ale sklep Xiaomi nieraz miał już do czynienia z podobnymi klientami i potrafi rozpoznać, która usterka jest wywołana z winy klienta, a która rzeczywiście jest wadą fabryczną. Wadami fabrycznymi nie są natomiast również te urządzenia, do których doprowadzasz poprzez instalowanie na swój telefon różnych aplikacji i programów niewiadomego pochodzenia. Nie zmieniaj zatem samodzielnie oprogramowania do telefonu, jeśli jego producent nie zaleca ci tego robić, a aktualizacja nie jest wykonana przez niego. Jeżeli będziesz poprawnie użytkować sprzęt, nic się z nim nie stanie.

Nie możesz więc uważać, że naprawa gwarancyjna za każdym razem ci przysługuje. Sam wiesz przecież, że większość usterek wywołują sami użytkownicy urządzeń, który nie trzymają się zaleceń producentów. Nie dołączaj zatem do tej grupy klientów, a zawsze korzystaj z urządzeń w sposób przykładny.