Poważna pomoc

Zdarzają się chwile, gdy profesjonalna pomoc zdaje się być koniecznością i wymogiem w sytuacji kryzysowej. Najczęstsze z nich to te, w których zostajemy niesłużenie oskarżeni. Taki przypadek miała pani X z miasta Szczecin i potrzebny jej był natychmiast dobry adwokat. Jak znaleźć takowego?

Gwiazdy reklam

Czy adwokaci powinni anonsować się w telewizji? Czy wtedy ich wiarygodność spada ,a może wręcz przeciwnie- wzrasta? Tendencje są różne. Adwokat telewizyjny jest najczęściej wybierany przez osoby niezorientowane. Taki adwokat reklamuje swoją wysoką skuteczność i niskie opłaty- to przyciąga kolejny rodzaj ludzi- tych biedniejszych. Tak więc, czy opłacalne jest wstępowanie na wizji? Wielu z nich zrezygnowało z tego rodzaju promocji, by nie tracić ludzkiego zaufania, a także by nie przyciągać mniej znaczących klientów. Dlatego nie jest polecane, by dzwonić do „telewizyjnej gwiazdy”, bo wbrew zapewnieniom może się okazać, że taki adwokat nie popisze się zbyt dobrze przed sądem.

Porada przyjaciela

prawnikJeśli istnieje taka możliwość i znamy kogoś, kto musiał bronić się w sądzie i tę sprawę wygrał, to jest zalecane ,by skontaktować się z daną osobą i zapytać o ocenę swojego adwokata. Jeśli będą one przychylne, to może wtedy poprosić o ewentualny numer telefonu. Dzięki takiej znajomości można również wypytać korzystającego z usług adwokackich przyjaciela ,by podszepnął jakie są koszta związane z zatrudnieniem takowego. Jeśli nurtują nas jeszcze inne pytania, można śmiało pytać. Takie recenzje są bardziej wiarygodne niż te z portali internetowych (mogą być to informacje manipulowane). Jeśli odpowiedzi na nasze pytania są satysfakcjonujące i adwokat może zostać przez nas zatrudniony, wtedy śmiało – dzwońmy!

Szybka decyzja

Czasami jednak zdarza się, ze nie mamy wystarczająco dużo czasu, by szukać w Internecie czy wypytywać znajomych. Zdarza się, że będziemy musieli podjąć szybką decyzję i zgodzić się na obrońcę z sądu. Taki prawnik nie zadowala większości osób i cieszy się marną popularnością- wiele osób wierzy, że nie ma on chęci, by bronić klienta i jest przekupny. To bardzo krzywdzące słowa ,choć trzeba przyznać, że zazwyczaj przegrywa w starciu z adwokatami „dla bogaczy”. Dlatego dobrze jest już wcześniej przygotować sobie listę kontaktów do których będziemy mogli zadzwonić w razie nagłego wypadku. W takiej liście powinien znajdować się: lekarz, ginekolog, stomatolog oraz adwokat. Dobrze jest być przygotowanym na każdą, nawet najbardziej ekstremalną sytuację. To pozwoli nam poradzić sobie ze wszystkim.