Troszcząc się o zdrowie

Wielu z nas nie jest całkiem świadom tego jaki wpływ mają na nas niektóre produkty i nawyki żywieniowe. Np. częste picie herbaty wypłukuje witaminy, zbyt częste jedzenie fast foodów prowadzi do otyłości, zaś kawa odbarwia nam szkliwo zęba. Jednak są produkty ,które ciężko jest sklasyfikować. Jednym z nich jest pizza.

Z zamierzchłych czasów

Pizza pojawiła się już w okresie starożytności, kosztowana była przez wszystkie klasy społeczeństwa, i uznawana była jako przystawka. W pierwotnej formie ciasto natarte było jedynie oliwą , posypane parmezanem i ziołami. Przekąszano ją na pobudzenie apetytu. Teraz pizza różni się nie tylko smakiem, ale i wielkością. Pierwotnie pizza mieściła się w dłoni, teraz sięga od 30 do 40 cm  średnicy. Łatwo więc zauważyć, że pizza zmieniła swoje przeznaczenie, stała się pełnoprawnym posiłkiem obiadowym lub kolacyjnym. Teraz pizza nie pobudza apetytu, tylko go zaspokaja. Konsumować możemy ją z różnymi dodatkami, wszystko zależne jest jedynie od naszego smaku i preferencji. Pizza to my.

Nie obawiajmy się

Dlaczego więc pizza jest uznawana za produkt fast foodowy, za produkt niezdrowy, który powinien zaleźć się w koszu? Eksperci uznali, że fakt możliwości zrobienia jej tak szybko jest ujmą. Wielu fanów się oburzyło. Przecież pizza nie jest typowym zapychaczem. Pizza zawiera wiele składników odżywczych, warzyw , ziół, przypraw, sosów , a także mięs ( szynki, kiełbaski, kurczak). Dzięki temu pizza nabiera wielu smaków i pozwala na apetyczne, niesamowite doznania. Zaklasyfikowanie pizzy jako jedzenia złego jest krzywdzące. Należy oczywiście znaleźć umiar, i tak jak z innymi daniami, jeść ją raz czy dwa w miesiącu. Jedzenie codziennie tego samego dania bez względu na ropizzeria szczecin pogodno,dzaj z pewnością nie jest zdrowe.

Głowa do góry

Pizza na stół! Tak więc, znalezienie umiaru i odpowiednich proporcji jest rzeczą jak najbardziej dla nas potrzebną. Dzięki temu nie stracimy głowy, ani zbędnych kilogramów. Jeśli chcemy ,by pizza była mniej kaloryczna (jakieś tam kalorie musi w końcu zawierać) dodajmy mniej sera, a za to więcej warzyw ( np. sałaty). Dzięki temu posiłek będzie odrobinę lżejszy. Każda pizzeria prowadzi również zamówienia indywidualne- można zrezygnować z dodatków ,które nam nie odpowiadają i zastąpić je ulubionymi. Pamiętajmy też, żeby zbyt często nie dać się skusić na nocne podjadanie i wyszukiwanie ofert z hasłem pizza nocna na zamówienie. Dzięki tym wszystkim krokom pizza będzie jedzona ze smakiem, bez zbędnych wyrzutów sumienia.