Przepis na udaną pizzę

Pizza z grzybami jest naprawdę pyszna. Do przygotowania jej ciasta będziesz potrzebował następujących składników: 400 g mąki, 15 g suszonych drożdży + 40 ml ciepłej wody, 200 ml wody + 1 łyżeczkę soli oraz oliwę z oliwek do posmarowania. Z kolei do przygotowania jej „polewy” będziesz potrzebował następujących składników: czosnek (puree), posiekaną mozzarellę, grzyby w plasterkach, rukolę, posiekane liście bazylii, oliwę z oliwek oraz sól i pieprz. Ta pizza na pewno posmakuje całej Twojej rodzinie. Najpierw wymieszaj suche drożdże i ciepłą wodę w filiżance i pozostaw na 15 minut, aż pojawi się pianka. Następnie przygotuj miskę z mąką. Uformuj dobrze ciasto w środku i dodaj mieszaninę drożdży. Dzisiaj prezentujemy wam przepis przygotowany przez specjalistów z http://szczecin-pizza.pl/.

Jak robi to pizzeria?

Wymieszaj, a następnie dodaj 200 ml wody z solą. Ugniataj ciasto przez 10 minut. Uformuj dwie piłki, zostaw ciasto, aż urośnie w pojemniku, który został wysmarowany dokładnie oliwą z oliwek. Pozostaw ciasto do wyrośnięcia, na co najmniej 4 godziny i pozostaw na noc. Ta pizza jest przepyszna. Następnie rozgrzej piekarnik do 220 stopni Celsjusza. Zagniataj ciasto ponownie przez 5 minut, a później cienko rozwałkuj na blasze. Potrzyj ząbek czosnku nad ciastem, a następnie dodaj mozzarellę, grzyby, sól i pieprz. Pamiętaj, by dodać dużo grzybów, ponieważ mają one tendencję do kurczenia się w piekarniku.

Następnie piecz pizzę przez 8-10 minut, aż pizza będzie złocista i chrupiąca. W czasie pieczenia wymieszaj rukolę i bazylię z oliwą z oliwek w misce. Gdy pizza jest już gotowa, wyjmij ją z pieca i nałóż na nią przygotowaną wcześniej mieszankę rukoli, bazylii i oliwy z oliwek. Chcielibyśmy zaprezentować jeszcze jeden przepis na pizzę. Czas jej przygotowania wynosi 5 minut, zaś czas gotowania – 35 minut. To bardzo pyszna pizza. Do jej przygotowania będziesz potrzebował następujących składników: 20 plasterków pepperoni, 200 g sera, tyle sosu barbecue, ile chcesz, 1 kroplę oleju, gotową już do przyrządzenia bazę pizzy oraz 10 plasterków szynki jaką lubisz. Rozgrzej teraz piekarnik do 350 stopni Celsjusza.

Jak smakuje domowa pizza?

przepis na pizzePrzygotuj bazę pizzy i umieść na niej poszczególne dodatki. Gdy sos barbecue jest już na bazie, posiekaj szynkę i ułóż pepperoni na wierzchu. Następnie połóż na pizzy szynkę. Później umieść ją w piekarniku przez około 30 minut. Jeśli pizza nie jest jeszcze idealnie wypieczona, umieść ją w piekarniku jeszcze na 5 minut. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz mieć naprawdę doskonałą pizzę, musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Wymieszaj mąkę, drożdże, oliwę z oliwek i wodę (o temperaturze 96-98,6 stopni Celsjusza), aby mieć doskonałe ciasto. Pamiętaj, że kilka łyżek cukru pomaga uaktywnić drożdże i sprawi, że Twoja pizza będzie krucha.