Zadbaj o swoją torebkę

Pielęgnacja swoich akcesoriów takich jak buty czy torebki może wydawać się przeciętnemu człowiekowi nieistotna i bezsensowna. Jednak każdy posiadacz zapewne pragnie, by dodatki do których tak się przywiązał, i które tak bardzo się podobają służyły mu przez długie lata, nienaruszone zębem czasu.

Struktura i materiał

Przed rozpoczęciem czyszczenia należy zastanowić się z jakiego materiału dana torebka bądź buty są zrobione. Jest to bardzo istotna sprawa, ponieważ różne rodzaje materiałów wymagają innych specyfików do czyszczenia, w razie użycia niewłaściwego groźba zniszczenia rzeczy jest bardzo prawdopodobna. Torby zrobione z materiału, skóry, ekoskóry bądź z zamszu. Mogą mieć dodatki wykonane z koralików, metalu, złota lub srebra (jeśli torba takowe posiada ,wtedy pranie w pralce jest niemożliwe-może zniszczyć zdobienia). Wydawać się może, że największy problem mogą sprawić cekiny, nic bardziej mylnego. Cekiny wystarczy przecierać wilgotną szmatką i osuszyć suchą, Innych konserwacji nie potrzebują- poza sprawdzaniem czy żaden z cekinów nie wisi na ostatniej nitce- dobrze jest wtedy go delikatnie przymocować za pomocą igły.

Szmatka i spraytanie torebki damskie,

Do sprawy czyszczenia najlepiej jest podejść poważnie. Ważne jest dobre zaopatrzenie się w odpowiednie dla torebki czy butów materiałów (szmatki, preparaty, spraye do czyszczenia). Zamsz najlepiej przemywa się szmatką nasączoną mlekiem. Delikatne pocieranie odświeża materiał i nadaje mu miękkości. Torby zrobione z materiału najlepiej czyści się proszkiem do prania i namacza w płynie do płukania (oczywiście czynność „prania” torebki musi odbywać się ręcznie). Torebki skórzane powinno przecierać się szmatką odpowiednim dla skóry preparatem (można zakupić go w każdym sklepie chemicznym, supermarkecie, a nawet sklepie z torebkami). Ekoskóra nie wymaga wiele uwagi. Od czasu o czasu dobrze jest ją przemyć wodą z odrobiną płynu (może być nawet do naczyń) , by odkurzyć ją i odświeżyć. czyszczenie torebek nie zabiera wiele czasu.

Dumny połysk

By być posiadaczem dobrze zadbanych toreb i butów wystarczy raz w tygodniu poświęcić niecałe pół godziny na wyczyszczenie dodatków. Nie pochłania to wiele uwagi ani pieniędzy, a pozwala posiadaczce zawsze cieszyć się czystym ,lśniącym nowością dodatkiem. Kupno nowej torebki zawsze jest ekscytujące, jednak każda kobieta lubi z sentymentem wracać do swoich starych „przyjaciół”. Stara torebka nosi w sobie wspomnienia, a dzięki pielęgnacji jaką otrzyma będzie mogła przeżyć jeszcze wiele chwil u boku lub w ręce właścicielki. Ładna torebka ,to szczęśliwa kobieta. Kluczem jest wytrwałość i pracowitość