Motywacja do odchudzania

Najwięksi mistrzowie i naukowcy mówią o niesamowitym działaniu motywacji. To właśnie ona sprawia, że ludzie wytrzymują na swoich dietach, ćwiczą ponad swoje siły, a później osiągają piękne sylwetki. Bez niej każdy, kto nawet wie, jak szybko schudnąć, tak naprawdę nic nie zdoła osiągnąć, bo nie wytrwa zbyt długo w swoich postanowieniach. Jak więc można zmotywować się do odchudzania?

Cel: zrzucić kilogramy

rozniceKażdy, kto przechodzi na jakąś dietę, ustala sobie swój cel. Zwykle jest on dość spory, czyli np. polega na zrzuceniu kilkunastu kilogramów. Osoba, która próbuje go osiągnąć, dość szybko może się zniechęcić, bo do celu dojdzie dopiero po ładnych, kilku miesiącach. Przez ten czas jej motywacja zacznie spadać, aż w końcu będzie na tyle niska, że osoba zrezygnuje z odchudzania.

Lepiej więc ustalać sobie takie cele, które można osiągnąć dość szybko. Może to być np. zrzucenie dwóch kilogramów w przeciągu miesiąca, bo to cel możliwy do realizacji. Osiągając go już, trzeba ustalić sobie następny cel i tak postępować przez cały okres stosowania diety. Jeśli jednak i to jakiejś osobie nie wystarczy, może ona poszukać innych sposobów na motywację, które znajdzie na wielu stronach pokazujących, jak szybko schudnąć. Doskonałą motywacją dla niektórych będzie np. oglądanie zdjęć innych osób, które mają już piękne sylwetki.

Perfekcyjna sylwetka

 

Z tej metody korzystają przede wszystkim kobiety, jakie często podziwiają swoje koleżanki i zazdroszczą im jędrnego ciała. Z „podglądaniem” należy jednak uważać, bo na niektórych ta metoda może zadziałać demotywująco. Każdy powinien więc sam stwierdzić, jaka motywacja będzie dla niego najlepsza.

Po pewnym czasie motywacja powinna przemienić się w determinację. Wtedy nikt nie będzie już musiał przeglądać zdjęć osób z pięknym figurami, bo i tak, prędzej lub później, dojdzie do swojego celu. Człowiek zdeterminowany jest w końcu w stanie zrobić wszystko, dlatego nawet żmudna dieta i ciężkie treningi nie będą dla niego problemem. Staną się tylko pomocą, dzięki której osiągnie się swój cel.