Jak prawidłowo dopasować torebkę?

Torebki dla kobiet to najważniejsza część garderoby. Nosi się je do wszystkich rodzajów stroju i przechowuje się w nich cenne przedmioty. Dobór torby powinien być zależny od wielu czynników. Przekonaj się czym trzeba się kierować, by wszystko się ze sobą komponowało. Wybór nie jest wcale taki trudny.

 

Najważniejsza jest sylwetka

 

Torba powinna być ściśle dopasowana do sylwetki ciała. Wszystko musi ze sobą współgrać, a torebka powinna być proporcjonalna do rozmiarów ciała. Duże rzeczy będą lepiej pasowały do pań o średniej budowie ciała, a te mniejsze są idealnym rozwiązaniem dla drobnych, szczupłych kobiet.

Naturalnie wszystkie reguły można łamać, ale nie można zapominać, że bardzo łatwo jest przesadzić. Poszukując torebki dużo czasu trzeba poświecić na przymierzanie i oglądanie. Nie można dokonywać pochopnych decyzji. Wszystko musi być zmierzone i dopasowane. W przypadku toreb na ramię ogromne znaczenie ma długość paska i możliwość jego regulacji.

damskie torebki,

Indywidualny styl życia

 

Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na wybór torebki jest styl życia. Warto zastanowić się do czego jest nam ona potrzebna. Aktywne, pracujące panie będą potrzebowały pojemnego i wytrzymałego modelu. Duże znaczenie ma także wygląd, który w tym przypadku powinien być jak najbardziej uniwersalny. Małe torebeczki nadają się raczej jedynie jako ozdoba. To rodzaj eleganckiego dodatku na przeróżne okazje. Obecnie modne torebki posiadają wiele ciekawych dodatków i wzorów. Kobiety, które nie mają pieniędzy na nowe modele mogą upiększyć swoje stare torby. Wystarczy kilka naszywek lub dodanie broszki, by odświeżyć stary model i nadać mu nowy indywidualny styl. Bardzo popularne są także rzeczy wykonane z naturalnych materiałów. Jest to jednak wyłącznie propozycja na cieplejsze dni. Najchętniej kobiety sięgają po czarne, skórzane, proste modele.

 

Inwestycja na przyszłość

 

Najdroższe torebki mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Ich zakup jest jednak mało opłacalny ponieważ przedmioty tego typu szybko tracą na wartości. Takich modeli warto jednak szukać na serwisach aukcyjnych w Internecie. Osoby, który mają sporo wolnego czasu mogą polować na okazje oznaczające nawet kilkanaście procent obniżki w stosunku do wyjściowej ceny. Podczas zakupów nie można zapominać, że w przypadku torebek najważniejsza jest funkcjonalność oraz wygoda. Na nic nie przyda się nam torebka nadmiernie obciążająca kręgosłup i nie mieszcząca naszych wszystkich rzeczy. Wygląd nie jest wcale najważniejszy.