Jak możemy zahamować swój apetyt?

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc przechodzimy na dietę i marzymy o tym, by przyniosła nam ona jak najszybsze efekty. Niestety, już po kilku dniach od wprowadzenia nowych zmian zauważamy, że ciągle jesteśmy głodni. Nasz apetyt jest tak silny, że nie możemy go pohamować, także śmiało sięgamy po zakazane produkty. Koło się zamyka – znowu tyjemy i znowu czujemy się nieatrakcyjni. Jeśli więc chcemy wyjść z tego ciągu, powinniśmy zahamować swój nadmierny apetyt. A wbrew pozorom da się to zrobić.

Co jeść aby schudnąć?

jak schudnacNa początku zastanówmy się, na co w ogóle mamy największą ochotę. Jeśli nie potrafimy jej dokładnie sprecyzować, bo po prostu ciągle jesteśmy głodni i najchętniej jedlibyśmy wszystko, być może pomogą nam tabletki odchudzające. Większość z nich ma właśnie działanie osłabiające apetyt. Sięgnijmy po taki środek i sami zobaczmy, co on u nas zmienia. Jeśli jednak mimo jego stosowania dalej będziemy odczuwać silny głód, może to być oznaka źle zbilansowanej diety. A wtedy musimy ją całkowicie zmienić.

Zdradliwe słodycze

Najczęściej jednak mamy ochotę po prostu na słodycze. W końcu po batoniki, czekolady i wafelki niejednokrotnie sięgaliśmy wcześniej w swojej pracy, szkole, czy nawet na zakupach. Cukier silnie nas już uzależnił, dlatego ciężko nam jest z niego zrezygnować. Na szczęście możemy to zrobić i nie odczuwać ochoty na słodkie, jeśli zainwestujemy w chrom. Dostaniemy go w formie niewielkich tabletek, dzięki czemu z łatwością przyjmiemy go każdego dnia. A to właśnie chrom osłabi nasz apetyt na cukrowe przysmaki i zostało to już wielokrotnie potwierdzone badaniami naukowców. Zaufajmy więc im, kupmy chrom i sami sprawdźmy, jak on działa. Ciekawy artykuł na ten temat znajdziesz na http://schudnijszybko.net/schudnij-z-glowa/

Jak osłabić głód?

Oczywiście możemy także skorzystać z innych metod mających osłabić nasz silny głód. Jeśli bowiem nie stać nas na tabletki odchudzające lub nie mamy zamiaru włączać do diety chromu, wybierzmy dla siebie… aktywność fizyczną! Gdy zaczniemy uprawiać sport, będziemy chcieli, aby nasze wysiłki nie poszły na marne, dlatego ściśle utrzymamy nawet rygorystyczną dietę.