Zapomniane filmy animowane Disneya

  • „101 dalmatyńczyków”

Film zaczyna się romantycznymi poszukiwaniami towarzyszki życia. Poszukuje jej zarówno dalmatyńczyk Pongo, jak i jego pan, Robert. W parku spotykają Anitę i jej piękną suczkę, Perditę. Niedługo po tym spotkaniu młodzi biorą ślub czego świadkami są wspomniane dalmatyńczyki ślubujące sobie również miłość do końca swoich dni. Psia rodzina wkrótce się powiększa. Na świat przychodzi bowiem kilka małych dalmatyńczyków, które od razu podbijają serca Anity i Roberta. Szczenięta widzi także szefowa młodej mężatki, która zajmuje się modą. Postanawia zrobić z ich skóry futro. Szczeniaki zostają porwane, co wstrząsa zarówno małżonkami, jak i rodzicami psiaków. Wyruszają oni na ich poszukiwanie. Czy uda im się zdążyć na czas?

 

 

  • „Piotruś Pan”

Trojka rodzeństwa mieszkającego w Londynie zostaje pewnego wieczora sama w domu, gdyż ich rodzice wychodzą na bankiet. Nana, czyli pies, który się nimi zajmuje, zostaje uwięziona na smyczy przed domem, gdyż ojciec rodziny uznał, że tak będzie dla wszystkich lepiej. Wanda, najstarsza z rodzeństwa, opowiada młodszym braciom historie o Piotrusiu Panie, chłopcu, który potrafi latać. Mieszka on w Nibylandii, krainie, w której cały czas może bawić się ze swoimi przyjaciółmi, zagubionymi chłopcami, robiąc kawały Kapitanowi Hakowi, który bez powodzenia stara się schwytać Piotrusia. Bohater opowiadań Wandy zjawia się w jej domu, gdyż odkleił się od niego jego cień. Pragnie go sobie przyszyć. Dzięki magicznemu pyłowi, który pochodzi od wróżki o imieniu Dzwoneczek, dzieci mogą ruszyć do Nibylandii wraz z Piotrusiem. Czekają tam na nich liczne przygody. Co przeżyją dzieci?

 

 

  • „Robin Hood”

Film przedstawia historię tytułowego Robin Hooda, lisa, który kradnie kosztowności bogatych i ofiarowuje je biednym. Jego ukochaną jest Lady Marion, która mieszka w zamku wraz z Księciem Janem, fałszywym królem Anglii. Uwięził on bowiem swego starszego brata, Ryszarda, który jest prawowitym władcą królestwa. Uzurpator wraz z podlizującym mu się nieustannie Sir Sykiem i Szeryfem ściągają z mieszkańców Nottingham tak wysokie podatki, że biedakom nic nie zostaje na życie. Mają jednak swojego wybawcę, który postanawia zdobyć rękę swojej ukochanej i przywrócić prawowitego władcę na tron. Czy mu się to uda?