Tryby pracy elektronicznego papierosa

Elektroniczne papierosy dostępne są w dwóch różnych trybach pracy – ręczne i automatyczne. Automatyczne e-papierosy posiadają czujnik, który uruchamia się podczas wdechu przez użytkownika. To pobudza rozpylacz do zapewnienia pary. Ręczne modele mają przycisk uruchamiający urządzenie.Dokonując przejścia od palenia papierosów do elektronicznego papierosa, wielu nowych użytkowników jest zdezorientowanych, jaką wybrać siłę nikotyny. Większość e-płynów występuje w kilku dawkach: wysokie, średnie, niskie i zero. Ale różne firmy mogą nie mieć takich samych standardów, więc warto spojrzeć na liczbę miligramów nikotyny. E-płyny powszechnie występują w następujących dawkach: 24 mg, 18 mg, 12 mg lub 6 mg. 0 mg/ml oznacza, że elektroniczny papieros nie zawiera w ogóle nikotyny.

E-papierosy bez nikotyny

e-palenieZerowy poziom nikotyny zazwyczaj zamawiany jest przez ludzi, którzy rzucili palenie, ale brakuje im odruchu palenia papierosa. Z kolei porcja 6 mg/ml jest najlżejszym oferowanym poziomem nikotyny. Przeznaczony jest dla osób, którzy chcą się cieszyć najmniejszym możliwym poziomem nikotyny, a jednocześnie cieszyć się pełnią smaku e-cieczy. Zaś 12 mg/ml jest skierowane dla osób, którzy preferują nikotynę, ale nie są nałogowymi palaczami. 18 mg/ml – większość palaczy, którzy przeszli na e-palenie korzysta z tej dawki. 24 mg/ml to zawyżone stężenie nikotyny i jest powszechnie preferowane przez ludzi, którzy formalnie byli nałogowymi palaczami (około paczki dziennie). Ma zauważalny poziom nikotyny, więc wielu byłych palaczy będzie się z tego cieszyć. Natomiast 36 mg/ml to najwyższe stężenie nikotyny, które firmy oferują klientom. Przeznaczona jest dla ludzi z poważnym uzależnieniem od papierosów, zwykle oznacza to więcej niż dwie paczki dziennie.

Jak poprawnie palić?

Gdybyś tych wziąć kilka wdechów tu i tam, możesz woleć mocniejszą e-ciecz, jeśli będziesz chciał szybko zwiększyć poziom nikotyny w czasie przerwy. Ale jeśli korzystać z e-papierosa przez cały dzień, możesz woleć papieros elektroniczny z niższą zawartością nikotyny, aby nie spożywać zbyt dużo nikotyny. Więcej informacji przeczytasz na ten temat tutaj. Możesz też chcesz zmieniać nikotyny w różnych sytuacjach. Nowi użytkownicy elektronicznych papierosów mają tendencję do wyboru bardzo silnej e-cieczy po raz pierwszy. Pamiętają ból i dyskomfort objawów odstawienia, kiedy próbowali rzucić papierosy w przeszłości i boją się, że to znów się to stanie, gdy przejdą na e-palenie. Pamiętaj, że zawsze możesz palić częściej, gdy wybierz e-ciecz ze zbyt niską dla Ciebie zawartością nikotyny. Ale jeśli masz e-ciecz ze zbytnią ilością nikotyny, możesz zwiększyć ryzyko uzależnienia od nikotyny. Uważaj też na objawy przedawkowania nikotyny. Do najczęstszych objawów możemy zaliczyć: bóle głowy, nudności i zawroty głowy.