E-papierosy w miejscach publicznych

Jeszcze teraz można bez problemu wyciągać e-papierosy w miejscach publicznych i nie ma to żadnych konsekwencji. Wielką zaletą, jaką niesie ze sobą e-palenie jest niewielka uciążliwość dla otoczenia. Tak naprawdę nie jest to palenie, a jedynie wdychanie. Wydzielany jest nie dym, a tylko para, więc rzeczywiście nie powinno to być dla nikogo wielkim problemem, na co należy zwrócić swoją uwagę w takim momencie. Jednak pojawiają się co chwilę nowe pomysły dotyczące ograniczeń palenia elektronicznego. Pierwsze zakazy, jakie się pojawiły, dotyczyły zakazu e-palenia w środkach komunikacji miejskiej. Przygotowywana jest także ustawa zakazująca sprzedaży takich produktów osobom nieletnim. Światowa Organizacja Zdrowia chce też wprowadzenia zakazu palenia w miejscach publicznych.

Działania organizacji rządowych

e-papierosŚwiatowa Organizacja zdrowia chce wprowadzenia ważnych ograniczeń, jeśli chodzi o e-papierosy. Głównie domaga się wprowadzenia zakazu palenia w zamkniętych miejscach publicznych. Oprócz tego jednym z celem organizacji jest wprowadzenie zakazu reklamowania e-papierosów osobom niepełnoletnim. Okazuje się także, że rynek papierosów elektronicznych to tak naprawdę koncerny tytoniowe, co jest dość niepokojące.
Eksperci ze Światowej Organizacji zdrowia uważają, że zakaz, jeśli chodzi o papieros elektroniczny, powinien być taki sam, jak w przypadku tradycyjnego palenia. Tak naprawdę, zdaniem badaczy z organizacji, nie wiadomo czy para, jaką wydzielają e-papierosy jest szkodliwa dla otoczenia, więc na razie lepiej uchronić inne osoby przed takim ewentualnym niebezpieczeństwem, póki nie pojawią się rzetelne i wiarygodne badania na ten temat. Odmienne zdanie na ten temat ma większość sprzedawców i dystrybutorów, wśród nich min. sklep e-papieros.shop.pl Dzisiaj e-papieros jest związany z wieloma kontrowersjami, więc warto mieć to wszystko na uwadze w takim momencie.

Dodatkowo WHO domaga się zlikwidowania smaków liquidów takich jak alkoholowe czy owocowe, a także usunięcia automatów z e-papierosami. Warto więc się tym nieco bardziej zainteresować. Nie wiadomo na razie, jakie zmiany w tym zakresie rzeczywiście zostaną wprowadzone. W Polsce e-papierosy zyskują coraz większą popularność, więc warto mieć to wszystko na uwadze w takim właśnie momencie.