Dlaczego sklep internetowy jest obowiązkiem każdego handlowca?

Firmy transportowe, które generują sprzedaż za pośrednictwem swojego sklepu internetowego w tym roku wzrosną o ponad dwadzieścia procent – a tak bynajmniej wynika według sondażu przeprowadzonego przez „Invesp”. W Stanach Zjednoczonych, prawie dwieście pięćdziesiąt (sic!) milionów ludzi robi zakupy w Internecie. Zakłada się, że ci ludzie w 2014 roku wydali około dwustu sześćdziesięciu miliardów (znowu sic!!!) dolarów na zakupy online. Liczby te mówią same za siebie – tworzenie sklepów internetowych staje się po prostu dla wszystkich koniecznością, dla wszystkich którzy chcą żyć z handlu. Zignorować ten fakt oznacza podważyć interes własnej firmy. Widzimy, co się dzieje w światowym handlu i musimy wyciągać konsekwencje. Prawdopodobnie dochody ze sprzedaży internetowej w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej już niebawem staną się wyższe od przychodu, który mają na dzień dzisiejszy centra handlowe.

zakupy-w-internecieOczywiście powodzenie tego środka w dłuższej perspektywie będzie  zawsze zależeć od jakości oferty produktowej, niezależnie od tego, czy sprzedawana będzie na rynku tradycyjnym czy przez internet za pośrednictwem największych światowych serwisów aukcyjnych czy w ogóle w e-sklepach lub w swoim własnym sklepie internetowym. Rozwój sklepów internetowych oznacza rozwój biznesu w Internecie, a   podstawową zaletą sklepów internetowych w porównaniu z tradycyjnymi sklepami jest to, że przede wszystkim sklep internetowy dociera do znacznie szerszego rynku. Po drugie, umożliwia klientom pełnie wygody z własnego fotela w ciągu dnia i w ciągu nocy – nie ma tu godzin otwarcia i zamknięcia.

Klient oszczędza czas, kupując on-line, przedsiębiorca oszczędza pieniądze, ponieważ zmniejsza koszty takie jak wynajem pomieszczeń, płatności użyteczności publicznej, pracownicy i tak dalej. Ale w rzeczywistości sklep internetowy to jeszcze więcej plusów! Przede wszystkim mam na myśli nieograniczony rozwój i równy start dla wszystkich. Tu nie ma lepiej ktoś, kto dostał w spadku duży  lokal w centrum dużego miasta – on, nie przeczę, ze to się przydaje, ale w internecie nie ma takiego znaczenia – nie jest istotne gdzie mieszkamy, jak duża to miejscowość i ile osób w niej mieszka – nie musimy się z  niej wyprowadzać, jeżeli mamy ochotę na biznes. Musimy tylko mieć głową na karku i podejście do biznesu – a jeżeli włożymy w to wiele pracy i zapału, to możemy z małej wioseczki podbić światowe rynki!