Czy każdy może mieć swoją stronę www?

Pewnie zastanawiacie się czy dacie radę samodzielnie stworzyć i prowadzić stronę internetową. Jak najbardziej! Do tego wychodzę z założenia, że każdy powinien taką stronę posiadać i prowadzić, bo musimy przecież jakoś istnieć w internecie. Jeżeli jesteśmy kompletnie zieloni i dopiero na przykład nauczyliśmy się używać Word zamiast notatnika, to może zacznijmy od bloga, to takie proste, że nawet nasza babcia czy prababcia, która nigdy nie siedziała przed komputerem dałaby radę ogarnąć.

Darmowe blogi

pisanie-blogaWystarczy wybrać którąś z dostępnych platform blogowych i założyć tam konto (no dobra – babcia i prababcia pewnie nie mają swojego adresu email więc trzeb by im najpierw założyć internetową skrzynkę pocztową). Następnie będziemy mogli wybrać sobie któryś z szablonów, które są dostępne na danej platformie, zazwyczaj jest ich ogromna ilość, więc każdy znajdzie coś dla siebie, jeżeli jednak potrzebowalibyśmy czegoś ekstra, to zawsze można popatrzeć po stronach z szablonami czy tam jest toś, co spełnia nasze wygórowane oczekiwania.

Ile potrzeba czasu?

Jeżeli natomiast jesteśmy prawdziwymi ograniaczami znamy się trochę na tym i owym, to możemy sami napisać szablony wykreować go dokładnie tak, jak sobie wyobrażamy, dokładnie tak jaką mamy wizję. Ale to już dla tych bardziej zaawansowanych, którym zresztą na pewno tłumaczyć nie trzeba, jak maja pisać bloga, bo to dla nich wręcz śmieszne… Obsługa bloga jest prosta jak obsługa cepa, także na pewno i babcia i prababcia poradzą sobie bez dodatkowych wskazówek, więc tu nie będę się rozwodził. Jeżeli uważamy, ze blog to za mało i chcielibyśmy mieć większe możliwości, to zawsze możemy założyć już swoja stronę internetową.

Zrób to sam

Oczywiście możemy to zrobić na milion sposobów. Ja zawsze wszystkim polecam WordPressa – jest idealny dla każdego, nawet tej „zielonej babci”, użytkownika średniozaawansowanego, jak i bardzo zaawansowanego, bowiem daje także duże pole manewru tym, którzy znają się na rzeczy. Tu tez możemy coś zdziałać na niewiele bardziej złożonych platformach od tych blogowych, mamy dostępnych bardzo dużo zupełnie bezpłatnych szablonów, a obsługujemy stronę za pomocą CMSa czyli platformy do zarządzania treścią, dzięki czemu nie musimy nawet trochę znać języka html, by móc coś sensownego zdziałać. To jak, zakładacie? W dzisiejszych czasach nawet wasza babcia powinna mieć swoja witrynę.